„Migas de pastor“

„Migas de pastor“

Pasaulio produktai Mėsa

Apžvalga

Ingredientai

4 riekės

duonos „Schär Pan Rustico“*

2

žaliosios paprikos

150 g

čoriso dešros

50 g

šviežios šoninės

4 skiltelės

česnakų

1 šaukštelis

aitriųjų paprikų „Pimentón picante“

1/3 puodelio

itin tyro alyvuogių aliejaus

žiūpsnelis jūros druskos

žiūpsnelis juodųjų pipirų

Pasirinktinai:

petražolės

Paruošimas

* Galima naudoti sudžiūvusią, sužiedėjusią duoną.

  • Plonomis juostelėmis supjaustykite čoriso dešrą ir šoninę. Viską pakepinkite karštoje keptuvėje, įpylę alyvuogių aliejaus. Iškepusią dešrą ir šoninę išimkite iš keptuvės ir pasidėkite šalimais. Aliejų palikite keptuvėje – jo pakeisti nauju nereikia, puiku, kai visų ingredientų skoniai susimaišo.
  • Supjaustykite paprikas kubeliais ir pakepinkite keptuvėje tame pačiame aliejuje, kuriame anksčiau kepė kiti produktai. Tuo metu nulupkite ir plonomis juostelėmis (ne storesnėmis nei 1 mm) supjaustykite česnakus, suberkite ant paprikų, kai šios jau bus beveik iškepusios. Pakepinkite viską kartu, bet ne ilgiau nei 3–4 minutes (žiūrėkite, kad česnakai nesudegtų, nes tuomet jie apkars ir sugadins visą patiekalo skonį). Suberkite paprikas su česnakais į atskirą lėkštelę ir pasidėkite greta.
  • Galite naudoti sudžiūvusią duoną – sutrupinkite smulkiais gabalėliais ir suberkite į keptuvę su aliejumi. Kepkite ant nedidelės kaitros, kol duona gražiai pagels ir taps traški.
  • Keptą duoną pabarstykite aitriosiomis paprikomis „Pimentón“ (taip pat galite naudoti ir įprastas aitriąsias paprikas), tada sudėkite anksčiau iškeptą dešrą su šonine bei žaliąsias paprikas su česnakais. Viską sumaišykite.
  • Pagal skonį pabarstykite druska ir pipirais. Prieš pat patiekdami galite patiekalą pabarstyti kapotomis petražolėmis, tada jos atrodys gaiviai.
  • Jei norite, galite papuošti vynuogėmis. Valgį tiekite karštą.