Schär | glutenfree Products - „Dr. Schär“ – 100 metų: nuo nišinio inovatoriaus iki pasaulinio mitybos autoriteto

„Dr. Schär“ – 100 metų: nuo nišinio inovatoriaus iki pasaulinio mitybos autoriteto

Pasaulio produktai Naujienos ir faktai

Švęsdami 100 metų sukaktį, atsigręžiame į pačią pradžią, kai buvome nedidelė šeimos įmonė, kuri rūpinosi, kad žmonių skirtingi mitybos poreikiai būtų patenkinti. 

 

Mūsų pasirinkimas auginti įvairių augalų kultūras padėjo įmonei tapti tarptautiniu prekių ženklu, kuris yra įsipareigojęs saugoti biologinę įvairovę ir siekti tvarumo. 

Šiemet „Dr. Schär“ švenčia 100 metų jubiliejų. Pirmąjį produktą kompanijos įkūrėjai dr. Antonas Schäras ir Gottfriedas Untertrifalleris rinkai pateikė dar 1922 m. ir nuo tada mes nuosekliai siekiame, kad visiems žmonėms būtų prieinamas tinkamas ir gardus maistas.  

Pagrindinis šios sukakties paminėjimo akcentas – biologinės įvairovės skatinimui skirtas projektas „Field 100“, pagrįstas koncepcija, kuri yra dabartinės mūsų misijos esmė, o jos ištakos siekia mūsų veiklos pradžią. 

Siekdami aprūpinti žmones tinkamais maisto produktais, kurie patenkintų jų mitybos poreikius, savo ūkyje, įsikūrusiame Alpėse, turėjome auginti daug skirtingų augalų mažais plotais. Ši mūsų patirtis, sukaupta auginant didelę augalų įvairovę, tampa vis svarbesnė žvelgiant į ateitį, kadangi skatindami biologinę įvairovę vykdome savo įsipareigojimą padėti kurti žalesnę ir tvaresnę planetą. 

Tvirtas tradicijas turinčioje šeimos įmonėje „Dr. Schär“ mąstoma kartomis, o ne trumpalaikiais verslo ciklais, todėl esame pasiryžę saugoti pasaulį ir teikti naudą savo klientams, darbuotojams, bendruomenėms, visuomenei ir aplinkai. 

Šia proga apžvelgiame daugiau nei šimtmetį trunkančią veiklą: kaip stengėmės patenkinti įvairius mitybos poreikius, telkėme žmones bei augome iš mažos įmonės į pasaulinę mitybos be glitimo specialistų komandą, kuriančią tvarią ateitį. 

 Svarbiausi mūsų veiklos etapai 

1922 

1922 m. Pietų Tirolyje dr. Antonas Schäras ir jo svainis Gottfriedas Untertrifalleris, kuris turėjo nuosavą malūną, pristato praturtintas kviečių manų kruopas vaikams, kurių mityba buvo itin suprastėjusi po Pirmojo pasaulinio karo. Verslas suklesti, tad jie paįvairina produktų asortimentą ryžių pudingo, sago kruopų ir tapijokos kruopų mišiniais – visi produktai augaliniai, su daug angliavandenių, lengvai virškinami ir natūraliai be glitimo. Įkūrėjai žengia pirmyn ir pradeda kurti sveikus produktus ne tik netinkamos mitybos varginamiems vaikams, bet ir suaugusiems. 

1979 

Kitais dešimtmečiais kompanija toliau plėtoja savo verslą ir jaunas verslininkas Ulrichas Ladurneris gauna leidimą naudoti „Dr. Schär“ vardą kaip savo natūralių ir sveikų maisto produktų prekių ženklą. 1980 m. interviu vietinei televizijai metu jis pristato įkvepiančią idėją – sukurti specialių produktų be glitimo asortimentą žmonėms, sergantiems celiakija ir netoleruojantiems glitimo. 

1980 

1981 m. rinkoje oficialiai pasirodo produktų be glitimo prekių ženklas „Schär“. 1985 m. prekių ženklas pristato savo pirmuosius makaronus be glitimo, kuriuos sukūrė kartu su gydytojais ir celiakijos asociacijomis. Taip pat atsiranda pirmieji kepiniai be glitimo – sausainiai „Savoiardi“, traški duonelė „Fette Biscottate“ ir duonos lazdelės „Grissini“ – „Schär“ kepa juos mažoje kepyklėlėje su daugiaaukšte krosnimi ir pristato savo pirmąją baltą duoną be glitimo. Produktų be glitimo asortimentas toliau plečiasi įmonei įgyvendinant misiją, kurios šūkis: „Mes išsprendžiame mitybos problemas“. Be to, atidaroma nauja gamyklos salė su pirma pramoninės gamybos linija. 

1990 

„Schär“ tampa rinkos lyderiu Italijoje ir žvalgosi į kitas Europos rinkas, plečiasi Ispanijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, JK ir Vokietijoje. Kampanija savo sėkmę vainikuoja persikėlimu į visiškai naują būstinę su nauja gamybos sale ir biurų pastatais Postalyje. Ji taip pat išplečia savo asortimentą ir siūlo jau ne tik produktus be glitimo, bet ir kitus įtraukiosios mitybos principus atitinkančius produktus su specializuotais prekių ženklų pavadinimais. 

2021 

Tvarumo siekianti kampanija toliau tvirtai vykdo savo įsipareigojimą ir rinkai pradeda tiekti duonos bandeles „Panini“ – pirmąją pasaulyje duoną be glitimo, supakuotą į sertifikuotą perdirbto plastiko pakuotę. Taip pat pristato įmonės tvarumo strategiją. 

2022 

„Dr. Schär“ sukanka 100 metų. Tarptautine tapusi kampanija turi 18 gamybos ir platinimo vietų 11 šalių, joje dirba 1500 žmonių, o jos būstinė tebėra įsikūrusi Postalyje. Kampanijai toliau vadovauja Ulrichas Ladurneris. 

Nors per šimtmetį „Dr. Schär“ patyrė daug pokyčių, bet jie nepalietė mūsų įsipareigojimo tenkinti įvairius žmonių mitybos poreikius ir auginti daug skirtingų augalų mažais plotais. 

Šis tikslas atsispindi projekte, kurio ėmėmės savo 100 metų sukakties proga. „Field 100“ – projektas, kuriuo siekiame sukurti didžiausios biologinės įvairovės lauką ir kuris yra gyvas įrodymas, kaip mes vykdome savo įsipareigojimą skatinti ir saugoti biologinę įvairovę. 

Dar daugiau: tai kartu ir inovatoriškos lyderystės pavyzdys, lydintis mūsų kompaniją per visą jos gyvavimo šimtmetį. Viliamės, kad šios vertybės padės mums dar daug metų kurti geresnę ateitį žmonėms, bendruomenėms ir visai planetai.