Naminė Romos pica be glitimo

Naminė Romos pica be glitimo

Pasaulio produktai Naminė duona – Tešla

Apžvalga

Itališka klasika laikomas patiekalas, kildinamas iš Romos, yra toks lengvas, traškus ir skanus, kad vos apie jį pagalvoję imsite čepsėti. Jau galite išsikepti šią picą be glitimo namie! 

Kai norisi picos, o tuo pačiu ir kažko lengvesnio skrandžiui, puikiai tiks itališkai „pinsa“ vadinama Romos pica! Iš Italijos sostinės kilusi picos pusseserė yra lengviau virškinama, kadangi jos tešla yra ilgiau brandinama (bent 24 valandas). Mūsų tradicinės ovalo formos Romos picai be glitimo būdinga nuostabiai lengva ir traški tekstūra. Uždėkite padažo, mocarelos ar kitų pamėgtų produktų ir gardžiuokitės šiuo skanėstu kada tik norisi! 

Ingredientai

2 vnt.

TEŠLAI REIKĖS:

420 g

vandens (drungno)

8 g

druskos

50 g

alyvuogių aliejaus

500 g

miltų mišinio „Mix it! Universal“

1 g

sausų mielių arba 2 g šviežių mielių

DARBASTALIO PAVIRŠIUI PABARSTYTI:

kukurūzų miltų

PATEPTI:

alyvuogių aliejaus

UŽDĖTI ANT VIRŠAUS:

pomidorų padažo, mocarelos, pomidorų ar kitų produktų, pagal poreikį

Paruošimas

 1. Sudėkite produktus į dubenį ir maišykite 30 sekundžių mažiausiu greičiu, tuomet 5 minutes minkykite vidutiniu greičiu.

 2. Įdėkite tešlą į didelį dubenį, išlyginkite masę ir gerai uždenkite

 3. Įdėkite dubenį į šaldytuvą 24–48 valandoms ir palikite tešlą kilti.
 4. Kepimo dieną išimkite tešlą iš šaldytuvo likus 2–3 valandoms iki naudojimo, kad tešla sušiltų iki kambario temperatūros. 

 5. Padalinkite tešlą į 2 lygias dalis ir padėkite ant kukurūzų miltais pabarstyto darbastalio paviršiaus. Kukurūzų miltai suteikia traškumo tekstūrai bei paįvairina skonį.

 6. Iš kiekvieno gabalėlio rankomis suformuokite pailgą paplotį (bent 1,5 cm storio). Dabar galite sudėti suformuotus tešlos gabalėlius ant kepimo popieriumi išklotos skardos. 

 7. Tepkite suformuotus tešlos gabalėlius pasirinktu padažu arba labai plonu alyvuogių aliejaus sluoksniu. 

 8. Palikite tešlos gabalėlius 60 minučių, kad pakiltų.

 9. Įkaitinkite orkaitę iki 250 °C kaitinant iš viršaus ir apačios. Geriausiai įkaitinti kaip įmanoma daugiau arba įjungti picos kepimo funkciją, jei tokia yra.  
 10. Po kildinimo tešlą kočiokite norimu būdu.
 11. Romos picą kepkite nuo 12 iki 25 minučių (priklauso nuo orkaitės ir programos). Kepimo laikas gali skirtis, atsižvelgiant į tai, kiek įkaitusi yra orkaitė. Įdėkite skardą ar akmenį į orkaitę ant žemiausio padėklo, kad pagrindas gražiai iškeptų ir būtų traškus.

Patarimai:
 • Jei neturite „Schär“ miltų mišinio „Mix It Dunkel – Mix It Rustico“ , galite naudoti grikių miltus. 
 • Jei norite naudoti tik vienos rūšies miltus, galite rinktis iš šių variantų:  530 g miltų mišinio „Mix it! Universal“ arba 480 g duonos mišinio „Mix Bread“. 
 • Romos picą taip pat galima kepti be viršutinio sluoksnio, tuomet produktus uždėsite ant iškepto pagrindo. 
 • Ant akmens picai iškepta Romos pica bus dar traškesnė.