Schär | glutenfree Products - Maistas mokykloje

Maistas mokykloje

Pasaulio produktai Šeima ir vaikai

Patarimai, kaip valgyti saugų maistą ne namuose

Vėl metas grįžti į mokyklą, o tai reiškia, kad vaikai daugiau laiko praleis ne namuose – eis į pamokas, būrelius, sportuos, susitiks su draugais ir džiaugsis daugybe kitų veiklų. Sveika, įvairi ir subalansuota mityba be glitimo dabar dar svarbesnė, nes vaikai turi gauti visą reikalingą energiją nuo pat mokslo metų pradžios.

Pradėkime nuo užkandžių

Užkandžiai yra pagrindinė vaikų mitybos dalis. Vaiko „kuro bakas“ yra daug mažesnis nei suaugusiojo, be to, jie kalorijas sudegina greičiau. Net tada, kai tiesiog sėdi klasėje, vaikai degina energiją, kurią gavo valgydami pusryčius. Kai ši energija baigsis, jų gebėjimas susikaupti per pamokas ir užsiimti kita veikla pradės slopti. Taigi ateina tinkamiausias metas „techniniam sustojimui“: pasistiprinti sveikais, skaniais ir maistingais užkandžiais, kad protas ir kūnas vėl kelias valandas būtų kupini energijos.

Idealus užkandis yra tas, kurį sudaro trys pagrindiniai produktai:

  • duona,
  • pienas arba pieno gaminiai,
  • neperdirbti vaisiai ir daržovės.

Iš duonos organizmas gauna angliavandenių, kurie yra gryna energija. Piene ir jo gaminiuose esantis kalcis, fosforas, baltymai ir vitaminai D bei A yra svarbūs dantims ir kaulams. Vaisiai ir daržovės užtikrina aprūpinimą svarbiais vitaminais ir mineralais. Užkandis, kuriame yra baltymų, kalcio, vitaminų ir skaidulų, suteikia vaikui reikalingą kiekį maistinių medžiagų.

Kaip dėl saldumynų ir gėrimų?

Retkarčiais vaikai gali užkąsti saldžių užkandžių, pavyzdžiui, suvalgyti šokoladinį batonėlį be glitimo. Labai svarbu, kad vaikai gertų pakankamai vandens ir papildytų prarastą skysčių kiekį. Atminkite, kad dėl skysčių trūkumo labai mažėja koncentracija. Kadangi vaisių sultyse yra 100 proc. vitaminų, jas reikia praskiesti vandeniu arba pienu. Žinoma, troškuliui numalšinti tinka ir ne per saldus vanduo arba arbata.

Patarimai, kaip paruošti užkandžius į mokyklą

Įsivaizduokite: esate mokykloje, užkandžių pertraukėlė, išsiimate iš namų atsineštą užkandį, o ten… duona permirkusi, daržovės parudavusios, jogurtas išsiliejęs. Koks siaubas! Keli paprasti patarimai padės jums pasirūpinti, kad taip nenutiktų jūsų mokinukui ar mokinukei.

  1. Kad duona nepermirktų nuo įdaro drėgmės, tarp jų įdėkite salotos lapą arba agurko griežinėlį (nuplautą ir nusausintą). Jis bus kaip tam tikras drėgmės barjeras.
  2. Vaisiai ir daržovės išliks švieži ir gaivūs, jei supjaustysite juos mažais gabalėliais ir pašlakstysite citrinų sultimis.
  3. Naudokite praktiškas, daugkartines ir sandariai uždaromas užkandžių dėžutes, o jogurtą ir gėrimus supilkite į specialius saugius indus. Daugkartiniai buteliai taip pat puikiai tinka.
  4. Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas: balansas. Įdėkite į mokyklą tinkamą maisto kiekį. Jei užkandžių bus per mažai, vaikas negaus užtektinai energijos, o jei per daug – jausis apsunkęs.

Saugūs pietūs mokyklos valgykloje

Ne visi celiakija sergantys vaikai pietus atsineša iš namų. Kai kurie mokinukai pietauja mokyklos valgykloje. Paprastai mokyklų valgyklose laikomasi aukštų kokybės standartų ir darbuotojai rūpinasi, kad maistas vaikams suteiktų reikiamų kalorijų ir maistinių medžiagų. Taip pat dažniausiai siūlomas atskiras meniu vaikams, sergantiems celiakija. Tėvų užduotis – prižiūrėti, kad maistas būtų gaminamas iš kokybiškų žaliavų ir kad būtų laikomasi gaminimo taisyklių.

Norėdami padėti jums informuoti mokyklą, kokie yra jūsų vaiko mitybos poreikiai, ir užtikrinti, kad visi mokyklos darbuotojai tinkamai rūpintųsi mokinių gerove, parengėme patarimus mokyklai. Paspaudę toliau pateikiamą nuorodą, galite juos atsisiųsti. Išspausdinkite, nusineškite į mokyklą ir perduokite mokyklos darbuotojams.

Atsisiųskite Patarimus mokyklos valgyklai