Schär | glutenfree Products - Gyvenimas be glitimo – ką galiu valgyti

Gyvenimas be glitimo – ką galiu valgyti

Pasaulio produktai Šeima ir vaikai

Šiandien yra didžiulis maisto produktų pasirinkimas, todėl iš pirmo žvilgsnio gali būti labai sunku atsirinkti produktus, kurių sudėtyje yra glitimo.

Laikydamiesi dietos be glitimo, galite vartoti bet kokį maistą, kuriame nėra glitimo.

Nors tai skamba gana lengvai, tai yra kas kita. Dėl glitimo maistinių technologinių savybių, jis dažnai naudojamas perdirbtuose maisto produktuose ir masaluose, kur jo galima nesitikėti.

Jei turite laikytis dietos be glitimo, galite valgyti bet kokį maistą, kuriame natūraliai nėra glitimo arba kuris vienareikšmiškai paženklintas kaip „be glitimo“. Grūdai, kuriuose natūraliai nėra glitimo, gali būti užteršti glitimu, todėl turėtumėte pasirinkti produktus, turinčius etiketę „be glitimo“. Tai taikoma kukurūzams, soroms, grikiams, kvinojai ir amarantui bei kitiems.

Daugelyje maisto produktų natūraliai nėra glitimo, todėl jie gali būti vartojami neperdirbti: vaisiai ir daržovės, mėsa ir žuvis, kiaušiniai, pienas ir pieno produktai.

Verta žinoti: šios būklės nepakeičia grynas konservavimas, pavyzdžiui, pasterizuojant pieną, užšaldant daržoves ar džiovinant žoleles.

Perbraukto grūdo simbolis yra papildomas atpažinimo ženklas.

Laikydamiesi dietos be glitimo, turite visiškai vengti grūdų, kurių sudėtyje yra glitimo, ir iš šių produktų pagamintų produktų. Dėl šios priežasties svarbu visada būti budriems renkantis maisto produktus ir valgant, nes maisto prieduose, kvapiosiose medžiagose ir minkštikliuose bei rišikliuose taip pat gali būti glitimo. Daugeliu atvejų perdirbimo metu pridedama glitimo turinčių ingredientų, nes glitimas pasižymi įvairiomis naudingomis savybėmis perdirbant maistą, be to, yra geras pagalbinis produktas, pavyzdžiui, skoniams aromatizuoti. Tačiau ant pakuotės turi būti nurodytas glitimas. Dėl šios priežasties, pirkdami maistą, visada turite perskaityti etiketes. Tačiau nepanikuokite ir nestresuokite.

Etikečių tikrinimas

Turite būti atsargūs, kai kalba eina apie šiuos produktus. Ar būtumėte pagalvoję, kad juose yra glitimo?

Traškučiai, kroketai, bulviniai blynai, dešra, dešrelės, ledai, lazdyno riešutų užtepai, neriebūs produktai, traškučiai ir kiti sūrūs užkandžiai, kečupas, garstyčios, aštrūs padažai, šokoladas, saldainiai, prieskonių mišiniai, sultinio kubeliai, kepimo milteliai, balti padažai, sriubos, paruošti patiekalai, pudingas, sojų padažas, marcipanas

Šioje lentelėje parodyta, kuriuos maisto produktus galite valgyti neskubėdami, su kokiais maisto produktais turėtumėte būti atsargūs ir kurie maisto produktai yra draudžiami, pagal produkto rūšį.

Dabar jūs jau daug sužinojote apie glitimą ir jo sudėtyje esančius produktus. Ar esate pasiruošę laikytis dietos be glitimo? Pasitikrinkite savo žinias!