Schär | glutenfree Products - Vaikų gimtadieniai be glitimo – Trys galimi scenarijai

Vaikų gimtadieniai be glitimo – Trys galimi scenarijai

Pasaulio produktai Šeima ir vaikai

Gimtadienio šventė turėtų būti smagi pramoga visiems, tačiau celiakija sergantiems vaikams neretai tai būna tikras iššūkis. Jei šventėje nėra užkandžių ir saldumynų be glitimo, šie vaikučiai gali jaustis diskriminuojami. O ką jau kalbėti apie gimtadienio tortą! Tačiau iš tikrųjų reikia ne tiek ir daug, kad šventė džiugintų visus. Aptarkime 3 scenarijus iš skirtingų pozicijų ir pažiūrėkime, ką galime padaryti.

1 scenarijus: jūs esate šventės šeimininkai ir siūlote svečiams mišrų meniu.

Mišrus meniu, kurį sudaro valgiai be glitimo ir valgiai, turintys glitimo, yra puikus variantas visiems. Tokiu atveju pagrindinė problema – kryžminė tarša. Štai ką galime padaryti.

  • Pirmiausia prieš šventę visų celiakija sergančių svečių arba jų tėvų (jei tai maži vaikai) paklauskite, ką vaikai mėgsta valgyti. Tokiu būdu nenupirksite ir neruošite patiekalų, kurių niekas net nepalies.
  • Jei įmanoma, patiekalams be glitimo skirkite atskirą stalą arba stalo dalį, stebėkite, kad celiakija sergantys svečiai vaišintųsi tik jiems skirtais patiekalais. Atminkite, kad visi, ypač smalsūs vaikai, taip pat norės paragauti valgių be glitimo, todėl paruoškite jų tiek, kad pakaktų visiems.

  • Visus padėklus, lėkštes ar indus, kuriuos bus valgiai be glitimo, pažymėkite etiketėmis arba lipdukais, taip pat galite juos dėti į kitos spalvos indus, kad aiškiai atsiskirtų.
  • Padėkite nedidelį ženklą „Teritorija be glitimo“, įspėjantį svečius šioje vietoje nedėti indų, įrankių ar padėklų, kurie buvo naudojami maistui su glitimu, šioje vietoje.
  • Atidžiai stebėkite, ar laikomasi prašymo – taip, tai sunku, bet nėra neįmanoma. Prižiūrėti būtina visada, ypač kai susirinkę vaikai. Galbūt verta paprašyti kitų suaugusiųjų ar tėvų pagalbos (celiakija sergančių vaikų tėvai turi įgudusią akį ir galės jums padėti labiau nei kiti).
  • Jei šventės pabaigoje svečiams įteikiate lauktuvių su skanėstais ar kitais valgiais, pasirūpinkite, kad celiakija sergantiems svečiams skirti skanėstai būtų be glitimo.

2 scenarijus: jūs esate šventės šeimininkai ir siūlote svečiams valgius be glitimo.

Puikus, visus džiuginantis švediškas stalas be glitimo – tai tikrai įmanoma!

Visų pirma, tai kelia daug mažiau streso nei mišrus meniu, kai reikia atskirti patiekalus ir maisto produktus, siekiant išvengti kryžminės taršos. Tai labai rizikinga užduotis: atminkite, kad celiakija sergantys asmenys ne tik negali valgyti maisto su glitimu, bet ir negali dėti į burną nieko, kas lietėsi su glitimo turinčiais produktais (t. y. valgomieji įrankiai, lėkštės, šiaudeliai, stiklinės).

Apie tai, kad šventės vaišės yra be glitimo, svečių informuoti nereikia. Tačiau patariame tai pasakyti celiakija sergantiems vaikams, kad jie galėtų ramiai džiaugtis švente ir žinotų, jog čia nėra nieko, kas galėtų jiems sukelti skausmą ar nemalonumų.

3 scenarijus: jūsų vaikas pakviestas į kito vaiko gimtadienį.

Jei jūsų vaikas yra pakviestas į draugo ar draugės gimtadienį, paprasčiausia specialiame inde iš namų nusinešti tortą ar užkandžių be glitimo. Tačiau pasirūpinkite, kad jūsų vaikas netyčia nepasinaudotų kito vaiko lėkšte ar šakute: net nuo mažų maisto likučių, kuriuose yra glitimo, jis gali pasijusti blogai.

O jei kas nors teirausis, kas tokie yra jūsų atsinešti užkandžiai be glitimo, tiesiog paaiškinkite, kad tai maistas be glitimo: toks pat skanus kaip ir visas kitas maistas, bet skirtas žmonėms, kurie negali valgyti glitimo, kad pavalgę nesijaustų blogai.