Kas yra alergija kviečiams?

Pasaulio produktai Kiti su glitimu susiję sutrikimai

Alergija kviečiams yra per didelis organizmo imunologinis atsakas į kviečius.

Alergija kviečiams gali būti įvairių formų. Priešingai nei alergija žolėms, kviečių alergiją sukelia ne kviečių žiedadulkės, o kviečių baltymai. Ypač vaikystėje kviečiai yra vienas pagrindinių alergenų. Tačiau daugeliu atvejų alergija kviečiams išnyksta vaikui sulaukus mokyklinio amžiaus. Suaugusiųjų alergija kviečiams yra nuolatinė ir atsiranda tik kartu su fiziniu krūviu (nuo kviečių priklausoma mankštos sukelta anafilaksija, WDEIA) arba kepėjo astmos forma, kuri atsiranda, kai žmogus įkvepia alergenus su kviečių miltais.

Kviečių alergijos simptomai

Pirminiai alergijos kviečiams simptomai pasireiškia odoje ir kvėpavimo takuose, dažnai iškart po valgio. Alergija taip pat gali sukelti virškinimo sutrikimą, tačiau šis gali atsirasti vėliau.

Galimi požymiai:

  • Burnoje, nosyje, akyse ir gerklėje: tinimas, niežėjimas ar sausumo pojūtis
  • Ant odos: atopinis dermatitis arba urtikarija (dilgėlinė)
  • Plaučiuose: kvėpavimo sutrikimas, astma arba kepėjo astma
  • Virškinamajame trakte: diegliai, pykinimas, vėmimas, pūtimas ar viduriavimas

Kviečių alergijos diagnozavimas

Kaip ir kitų alergijų atveju, kviečių alergijos simptomai turėtų būti registruojami maisto ir simptomų dienoraštyje. Kitas žingsnis yra specifinių IgE antikūnų testas ir odos dūrio tyrimas. Jei simptomai yra panašūs į celiakijos simptomus, kitaip tariant, jei suvalgę kviečių atsiranda tokie simptomai kaip pilvo spazmas, viduriavimas ar pykinimas, prieš imantis veiksmų svarbu atmesti celiakijos diagnozę. Kol sutrikimas nėra tiksliai diagnozuotas, neturėtumėte pereiti prie dietos be kviečių ar beglitiminės dietos, kad neiškreiptumėte diagnozės.

Kviečių alergijos gydymas

Pagrindinis alergijos kviečiams gydymas yra dietos keitimas. Kai alergijos specialistas nedviprasmiškai diagnozavo alergiją kviečiams, iš savo raciono turite pašalinti kviečius ir su jais susijusias rūšis. Atminkite, kad kviečiai yra paslėpti daugelyje perdirbtų maisto produktų, kurių galėtumėte ir neįtarti. Pavyzdžiui, ruginėje duonoje gali būti kviečių. Produktai, kuriuose nėra glitimo, nėra tas pats kaip tie, kuriuose nėra kviečių, nes juose gali būti beglitiminis kviečių krakmolas, kuris netinka žmonėms, turintiems alergiją kviečiams. Dėl šios priežasties, prieš pirkdami produktą, visada turite perskaityti etiketę arba paklausti pardavimų personalo apie tikslias sudedamąsias dalis.

Norint užtikrinti, kad nepaisant jūsų mitybos pokyčių, jūsų mityba būtų subalansuota, ir susipažinti su maisto gaminimo ir kepimo alternatyvomis, verta pasinaudoti mitybos konsultacijomis.

Ar esate gydytojas ar mitybos specialistas? Detalesnės informacijos apie glitimą galite rasti platformoje  Dr. Schär Institute, skirtoje ekspertams, besidomintiems glitimo netoleravimu ir beglitimine dieta.

IMPRONTA E PRIVACY COOKIES SITEMAP IMPRINT & PRIVACY COOKIES SITEMAP