Kai netoleruoji tam tikrų produktų

Pasaulio produktai Kiti su glitimu susiję sutrikimai

Yra daugybė priežasčių laikytis dietos be glitimo, be laktozės ar be riešutų. Jūs galite turėti alergiją, netoleravimą ar autoimuninį sutrikimą, verčiantį iš raciono pašalinti tam tikrus maisto produktus.

Maisto alergija

Alergija maistui yra imuninės sistemos reakcija į aplinkos medžiagas. Reakcija pasireiškia nedelsiant ir pirmiausia paveikia odą, gleivinę ir kvėpavimo takus. Alergijos maistui pavyzdžiai yra alergija žemės riešutams arba alergija kviečiams, kai imuninė sistema reaguoja į atitinkamo maisto baltymų komponentus. Žmonėms, sergantiems šiomis alergijomis, simptomams atsirasti pakanka net mažiausio maisto kiekio, todėl reikia vengti net maisto pėdsakų. Siekiant apsaugoti alergiškus žmones, Europos Sąjungoje 14 maisto produktų, kurie dažniausiai sukelia alergiją, turi būti nurodomi ant maisto pakuočių etikečių ir ant maisto išsinešti.

Maisto netoleravimas

Maisto netoleravimą sukelia ne alerginė reakcija, o simptomai pasireiškia tik praėjus kelioms valandoms po vartojimo. Vienas iš pavyzdžių yra laktozės netoleravimas, kuris būna gana dažnas. Asmenims, netoleruojantiems laktozės, trūksta fermento, kuris suskaido laktozę į atskirus komponentus. Jei šio fermento nėra, laktozės negalima suskaidyti, todėl organizmas jos absorbuoti negali. Tai sukelia būdingus simptomus, tokius kaip pilvo pūtimas, viduriavimas ir skrandžio skausmas. Priešingai nei alergiški žmonės, maisto netoleruojantys žmonės paprastai gali toleruoti tam tikrą abejotino maisto kiekį ir neturi griežtai vengti vartoti jo pėdsakų.

Autoimuninis sutrikimas

Autoimuninis sutrikimas reiškia imuninės sistemos reakciją į paties organizmo audinius. 1 tipo diabetas yra gerai žinomas autoimuninis sutrikimas. Sutrikimas sukelia uždegimą, kurio metu kūnas puola ir sunaikina savo audinius. Celiakija taip pat yra autoimuninis sutrikimas, kurio metu pažeidžiama plonoji žarna. Tačiau daugeliu atvejų žala yra grįžtama, jei pereisite prie dietos be glitimo.

 

IMPRONTA E PRIVACY COOKIES SITEMAP IMPRINT & PRIVACY COOKIES SITEMAP