Schär | glutenfree Products - Roma – skanaus ir saugaus maisto be glitimo gidas

Roma – skanaus ir saugaus maisto be glitimo gidas

Pasaulio produktai Kelionės

Koks miestas Europoje garsėja savo šlovingu menu ir maistu? Mes visi žinome atsakymą! Mėgaukitės skaniomis akimirkomis Romoje be jokio glitimo!

Kelionė į picų ir makaronų šalį gali pasirodyti nesaugi ir rizikinga, ypač jei sergate celiakija. Tačiau Romoje rasite daugybę kepyklėlių ir restoranų, siūlančių maisto be glitimo! Aš – Marta ir jau daug metų netoleruoju glitimo. Šiandien papasakosiu jums, kur galima saugiai ir skaniai pavalgyti Romoje! 

Taigi pradėkime! 

 

MAMA EAT 

Visus garsiajame Trastevere rajone įsikūrusio restorano valgiaraštyje esančius patiekalus galima paruošti be glitimo, nes šio restorano virtuvė yra 100 % be glitimo. Rinktis galima iš daugybės valgių – nuo gatvės maisto iki tradicinių itališkų patiekalų, kurių tikrai verta paragauti. Lankiausi šioje vietoje ne kartą, o jų meniu toks didelis, kad norisi užsisakyti ir išmėginti viską! Beje, šiame restorane rankomis ruoštos tešlos picos – skaniausios picos, kokių tik esu ragavusi per visą savo gyvenimą.  

Patarimas: išbandykite „Italian Fry“ skiltį, kurią sudaro įvairiausi užkandžiai. Jų pistacijų tiramisas taip pat dieviškas! 

 

LE ALTRE FARINE DEL MULINO ROMA 

Šią kepyklėlę, siūlančią saldžius ir pikantiškus skanėstus be glitimo, rasite 7 minutes paėjėję pėsčiomis nuo Vatikano. Mano mėgstamiausi – kruasanai. Mes užsukome į šią vietą norėdami papusryčiauti, tačiau po kurio laiko pusryčiai virto pietumis, kai supratome, kad čia galima pasimėgauti šviežiai keptomis picomis. Nors maistas yra pats svarbiausias, tradiciniai dalykėliai (tarkime, kaip kad kitose italų kepyklėlėse, kur galima įsigyti sveriamos picos) padeda labiau įsijausti. Sutinkate? 

 

FIOCCO DI NEVE 

Viena minutė pėsčiomis nuo Panteono – ir jūs jau ledainėje. Jei visiškai nuoširdžiai, pirmą kartą įėjusi į parduotuvėlę, tris kartus perklausiau padavėjos, ar ji visiškai tikra, kad ledų rageliuose ir pačiuose leduose nėra glitimo. Buvau tikrai maloniai nustebinta: kaip žmogus, sergantis celiakija, esu pratusi prie atskirai supakuotų ir kažkur ledainės kamputyje laikomų ledų ragelių. Tačiau ne šį kartą. Šioje ledainėje ragelių su glitimu nėra, taigi visi gauna ragelį be glitimo! Paprasti gyvenimo malonumai! 

 

LA SOFFIRRA RENOVATIO 

Visai greta Vatikano miesto veikia šeimos valdomas restoranas, kurio istorija siekia 1908 metus. Ar galite įsivaizduoti, su kokia aistra ir žiniomis jie ruošia kiekvieną savo patiekalą? Kaip ir galima tikėtis, čia rasite labiausiai Romai būdingų patiekalų – ir visų be glitimo! Nepaprastai troškau paragauti jų naminių makaronų – kaip gi kitaip? Taip pat jie siūlo daugybę užkandžių, picų, mėsos ir dar daug visko! Šiame restorane gaminami valgiai be glitimo žymimi vėliavėle „be glitimo“, nes čia galima užsisakyti ir patiekalų su glitimu, tik šie jau ruošiami kitoje atskiroje virtuvėje. 

 

GELATO G ITALIANO 

Tai taip pat 100 % beglitimė ledainė, įsikūrusi šalia visame pasaulyje garsaus Trevi fontano. Čia galima paragauti ne tik daugybės 100 % be glitimo ledų ir jų ragelių, bet ir blynelių, kuriuose taip pat visiškai nėra glitimo! Šioje vietoje nerasite nieko su glitimu, todėl galite nesijaudinti dėl kryžminės taršos ir negalvoti apie tai, kad ant blynelių lėkštės liko truputis glitimo. 

 

PANDALI 

Dar kartelį – tai užkandinė, kurioje patiekiami tik 100 % beglitimiai patiekalai. Taigi taip – jūs galite jaustis visiškai saugūs! Be to, tai ideali vieta, jei dirbate per nuotolį arba esate tikra knygų žiurkė. Be viso kito, čia galima paragauti šviežiai keptų pyragų, sausainių ir fokačijos. Per pietus čia siūloma užsisakyti sveikų ir specialių patiekalų su žalumynais. Tiesą sakant, tai buvo malonus poilsis nuo visų šios kelionės metu suvalgytų angliavandenių. Valgiaraštis nėra pastovus ir keičiamas pagal metų laiką, o tai man labai patinka. Verta išbandyti, ypač jei jūsų apsilankymas Romoje užtrunka ilgiau.  

 

ANTICA SALUMERIA 

Šioje vietoje, kaip rodo pavadinimas „salumeria“ (delikatesinė), galima įsigyti įvairiausios vytintos mėsos, skirtingų rūšių sūrio ir pasimėgauti didžiuliu vynų (nuo 1540 metų) asortimentu. Būkite atidūs ir visada dar kartelį pasitikrinkite, nes ši vieta nėra ta užkandinė, kurioje viskas būtų 100 % be glitimo, be to, čia parduodama įprastos duonos su glitimu. Parduotuvėlės gale rasite mažytį prekystalį ir penkis nedidelius staliukus: čia galite išsirinkti mėgstamos vytintos mėsos su labiausiai patinkančiu sūriu ir padegustuoti kartu su taure mėgstamo vyno. Arba galite užsisakyti rinkinį – tuomet darbuotojai patys parinks, kokius skaniausius gardumynų gabalėlius jums patiekti. Būtent taip padariau aš ir man labai patiko! 

 

VOGLIA DI PIZZA GLUTEN FREE 

Būdami Italijoje, ir ypač Romoje, negalite praleisti nė vienos picos! Jei jūsų skrandis neprieštarauja, išbandykite jas visas! 

Šis restoranas taip pat ypatingas. Nors paties restorano vieta ir aplinka nėra mano mėgstamiausi, jo 100 % patiekalų be glitimo meniu išbandyti tikrai verta. Vakare suvalgiau čia patiekiamos picos – ir man labai patiko, taip pat paragavau jų tradicinio parmidžano. Beje, šis restoranas siūlo ir beglitimio alaus, kokio anksčiau dar niekad nebuvau ragavusi, o tai irgi pliusas. 

 

RISOTTERIA MELOTTI – ROMA 

Tai restoranas, priklausantis pasauliniam rizoterijų tinklui. Beje, vieną jų galima rasti ir Niujorke. Nors šis restoranas, kitaip nei kiti, neturi Italijos celiakijos asociacijos akreditacijos, vis dėlto tai 100 % beglitimis restoranas, nes visų čia gaminamų patiekalų pagrindas – vienas natūralus ir visiškai glitimo neturintis komponentas – RYŽIAI. Net duona ir visi desertai ruošiami iš ryžių. Iš tikrųjų didžiąją dalį valgiaraščio sudaro rizotai su skirtingais padažais, mėsa ir daržovėmis. Beje, čia galima paragauti ir arančinų bei dar daugybės kitų skanėstų. Šiame restorane man taip pat pavyko rasti to paties gamintojo meistrų išvirto alaus be glitimo ir, žinoma, – iš ryžių. 

 

BIONDAMARA ROMA 

Palyginus su kitais variantais iš mano sąrašo, ši vieta, ko gero, yra pati įmantriausia. Restoranas įsikūręs greta Šventojo Angelo pilies – atokiau miesto triukšmo ir šurmulio. Nors tai ir nėra 100 % beglitimis restoranas, visus patiekalus, esančius valgiaraštyje, galima paruošti be glitimo. Taip pat čia yra ir skirtingų rūšių alaus be glitimo. Šio restorano maisto koncepcija labai skiriasi nuo kitų italų restoranų, kuriuose man teko anksčiau lankytis. Iš esmės meniu pagrindą sudaro įvairiausių rūšių mėsos kukuliai, patiekiami su skirtingais padažais. Pavyzdžiui, kai buvau šiame restorane, mes užsisakėme kiaulienos kukulių su karbonarišku padažu ir vištienos kukulių su citrusų padažu. Maža to, čia taip pat galima užsisakyti šaunios duonos, kimštos mėsos kukuliais, arba picų su įdaru, kurios skiriasi nuo įprastų mums žinomų picų. 

 

NEW FOOD GLUTEN FREE 

Jei manote, kad jau paminėjau visas Romoje esančias kepyklėles, siūlančias maisto be glitimo, jūs klystate. Štai dar viena 100 % beglitimė kepyklėlė, veikianti pačiame Romos centre. Į šią vietą užsukau tik paskutinę savo apsilankymo mieste dieną ir labai gailiuosi, kad to nepadariau anksčiau. Čia saldžių ir sūrių užkandžių pasirinkimas toks didelis, kad tikrai sutriksite rinkdamiesi. Taip pat čia galima nusipirkti įprastų sveriamų itališkų picų. Tikrai rekomenduoju. 

 

MERCATO HOSTARIA 

Būtent šiame restorane pasirinkau papietauti paskutinį kartą, prieš iškeliaudama iš Romos. Restorano, įsikūrusio kone pačiame aikštės Campo Dei Fiori viduryje, beveik visus meniu patiekalus galima paruošti be glitimo. Vos man informavus personalą apie pageidavimą užsisakyti maisto be glitimo, jie iškart puolė keisti visų mūsų stalo įrankių ir stiklinių, kad tik būtų išvengta kryžminės taršos galimybės – štai, ką aš vadinu rimtu požiūriu. Mano nuostabiausias pasirinkimas buvo spagečiai be glitimo su trumais! Ir dar kartelį – tai vieta, kurios jūs tikrai nenorėsite praleisti. P.S. Jų tiramisas taip pat buvo nepakartojamas! 

Tikiuosi, kad šis straipsnis jums bus naudingas, ir jūs savo kulinarinės kelionės po Romą metu valgysite tiek maisto be glitimo, kiek tik pajėgsite! Mėgaukitės!