Schär | glutenfree Products - Balis – maisto be glitimo gidas

Balis – maisto be glitimo gidas

Pasaulio produktai Kelionės

Tiems, kurie serga celiakija, kelionės yra nemenkas iššūkis. Todėl labai norėčiau, kad jūsų kelionė į Balį būtų saugi. Ir taip iš tiesų gali būti, jei pasinaudosite mano patarimais, kaip keliaujant išvengti maisto su glitimu.

Kas aš esu?

„Kuo daugiau keliauju, tuo labiau man tai patinka. Negaliu net įsivaizduoti savo gyvenimo be kelionių, tad daug dirbu, kad galėčiau keliauti ir pamatyti įvairias šalis.“

Aš esu Martha Carabott ir šis teiginys puikiai atskleidžia mano aistrą keliauti.

Ar apie jus galima pasakyti tą patį? Jei taip, šie patarimai kaip tik jums.

Prieš dvidešimt metų man buvo nustatyta celiakija ir tai visiškai pakeitė mano gyvenimą bei privertė daug ko atsisakyti. Viena priežasčių, kodėl taip nutiko, buvo ta, kad mano gimtojoje šalyje – Maltoje – buvo labai maža maisto produktų be glitimo pasiūla. Ar galėtumėte įsivaizduoti keliones arba kasdienį gyvenimą be glitimo, jei nebūtų „Schär“ produktų?

Be to, apie šią būklę buvo žinoma daug mažiau. Restoranai ir visas svetingumo sektorius nebuvo įpratę pasiūlyti maisto be glitimo celiakija sergantiems klientams. Todėl bijojau keliauti, nes visada tekdavo susidurti su rizika užsikrėsti. Tik mano šeimos nariai ir draugai pasirūpindavo, kad galėčiau dalyvauti socialiniame gyvenime. Augdama labai ilgėjausi mokyklinių išvykų ar nakvynių svečiuose, nes bijojau „nesaugaus“ ir „nežinomo“ maisto. Man atrodė, kad vienintelė saugi vieta yra mano namų virtuvė.

Beaugdama įgijau daugiau pasitikėjimo ir sukaupiau daugiau žinių. Supratau, kad turiu įvertinti galimą riziką ir gerai pasiruošti kiekvienai kelionei. Sugalvojau, kaip VISUOMET būti pasiruošusiai. Ir jūs taip pat turėtumėte tuo pasirūpinti 🙂

Dabar man 28 metai, esu aplankiusi tris žemynus ir valgiau maistą be glitimo daugiau nei trisdešimtyje skirtingų šalių. Na, o dabar pakalbėkime apie Balį ir kaip aš ten maitinausi be glitimo!

#VISADAPASIRUOSKITE

Kad ir kur keliautumėte, viena taisyklė išlieka ta pati – visada pasiruoškite. Pasidomėkite, kokia yra šalies, į kurią ketinate keliauti, virtuvė. Pavyzdžiui, kai domėjausi, kokių maisto produktų yra Indonezijoje, sužinojau, kad jų virtuvė daugiausia remiasi produktais, kurie natūraliai yra be glitimo, tai – daržovės, vaisiai, baltymai ir pieno produktai. Man tereikėjo atidžiai patikrinti, kokiu būdu maistas ruošiamas, ir saugotis kryžminės taršos. Porą valandų panaršiusi „Google“, parašiusi laiškus restoranams ir pabendravusi specialiose grupėse socialiniuose tinkluose, sėkmingai susidariau saugių restoranų ir viešbučių sąrašą. Atlikdama šį savo tyrimą, daugiausia rėmiausi celiakija sergančių kolegų įspūdžiais ir nuomonėmis.

Kitas svarbus triukas – visuomet keliaujant įsidėti užkandžių be glitimo. Nesvarbu, koks jūsų kelionės tikslas (net jei keliaujate savo šalyje), o svarbu tai, kad visada turėtumėte planą B.

#VISADAKLAUSKITE

Pirmas dalykas, kurį gerai išmokau keliaudama, yra tai, kad visuomet reikia klausti. Jei nors kiek abejojate – iškart klauskite. Jei beveik neabejojate, vis tiek… klauskite, kad būtumėte įsitikinę 100 procentų. Klauskite, ar skrydžio metu bus patiekiamas maistas be glitimo, klauskite, ar yra galimybė maitintis be glitimo toje vietoje, kur apsistosite. Pasiteiraukite net vairuotojo ar gido, kur galima pavalgyti maisto be glitimo – šie patarimai gali labai praversti. Ne tik klauskite – taip pat ir informuokite. Pavyzdžiui aš, užsisakydama skrydžių iš Maltos į Stambulą ir iš Stambulo į Balį bilietus, iš anksto informavau oro linijas apie savo būklę. Todėl visuose skrydžiuose man buvo patiekiami specialūs patiekalai be glitimo. Tai vienas iš būdų nesijausti kitokiai nei visi kiti keleiviai!

#PLANUOKITEVALGYMA

Planuoti kelionės maršrutą ir pritaikyti savo poreikiams keliaujant savarankiškai yra lengviau, nei keliaujant su grupe. Paprastai darau taip: atsidarau „Excel“ lentelę ir surašau visas vietas, kurias noriu aplankyti, visas turistų lankomiausias ir populiarias vietines vietas, taip pat susirašau visus adresus, kur gyvensiu, ir ieškau greta esančių restoranų. Tada viską sukeliu į vieną „Google Maps“ sąrašą, kad visais duomenimis galėčiau patogiai naudotis, kai tik prireiks. Štai tokiu būdu per atostogas man nebereikia jaudintis ir gaišti savo brangaus laiko svarstant, kur vykti. Be to, saugiai pavalgau iš anksto atrastose vietose ir paprastai nesusiduriu su staigmenomis! Tačiau gali atsitikti taip, kad kai kuriose vietovėse vis dėlto nebus restoranų ar kavinių, kuriuose būtų galima gauti maisto be glitimo. Tokiu atveju užkandžių dėžutę paruošiu per pusryčius arba iš vakaro.

Visose vietose, kur apsistodavau Balyje, iš anksto užsisakydavau pusryčius ir su vadybininkais aptardavau, kokie maisto produktai gali būti naudojami. Dažniausiai valgiau patiekalus iš kiaušinių, vaisių ir ryžių. Toliau pateikiu kelis pavyzdžius.

#RESTORANUIRVIESBUCIUSARASAS

Sudariau sąrašą glitimo nevartojantiems žmonėms draugiškų vietų, kuriose lankiausi būdama Balyje, Indonezijoje:

#1. MUDRA

Tikrąja šio žodžio prasme – rojus Žemėje visiems, kurie netoleruoja glitimo arba serga celiakija. Didžiąją meniu dalį sudaro patiekalai be glitimo, o darbuotojai kruopščiai rūpinasi, kad būtų išvengta kryžminės taršos. Čia skanavau daugybės patiekalų, kurių Vakarų Europos šalyse man dar neteko rasti be glitimo – nuo garuose virtų koldūnų, įvairių skonių kario, čiurų, pusryčių dubenėlių ir kavos… Viskas nuostabaus skonio!

#2. COPPER KITCHEN & BAR

Tai restoranas, įsikūręs ant prabangaus, aukščiausios klasės viešbučio stogo. Darbuotojai puikiai išmano apie maistą be glitimo ir, be gurmaniškų patiekalų, čia taip pat patiekiama šviežiai kepta duona be glitimo.

#3. GLUTEN FREE ON BISMA

Tai restoranas, kuriame 100 proc. maisto yra be glitimo, o valgiaraštį sudaro ne tik Indonezijos patiekalai. Be abejo, kad ši vieta yra celiakija sergančių žmonių mėgstamiausia ir čia valgydami galite niekuo nesirūpinti Labai rekomenduoju!

#4. MADE’S BANANA FLOUR CAFÉ

Šioje kavinėje taip pat 100 proc. patiekalų yra be glitimo ir valgiai gaminami iš bananų miltų. Istorija, kaip viskas prasidėjo, yra labai įdomi ir ten dirbantys žmonės nuolat pasakoja savo istoriją klientams. Šioje kavinėje organizuojami ir maisto gaminimo kursai.

SEMINJAKAS

#1. SHISHI NIGHTCLUB & IZAKAYA LOUNGE

Labai prašmatnus restoranas, vakarais virstantis naktiniu klubu. Meniu kiekvieną dieną kitoks, tačiau koncepcija labai paprasta. Pavyzdžiui, kiekvieną pirmadienį siūlomas japoniškas maistas, antradieniais – azijietiškas. Tą dieną, kai čia lankiausi, buvo ruošiami vietnamietiški patiekalai ir beveik visi jie buvo be glitimo arba turintys variantą be glitimo. Personalas – neįtikėtinai paslaugus. Maistas patiekiamas švediško stalo principu ir galite valgyti, kiek telpa… Ir aš valgiau tikrai daug!

#2. KYND COMMUNITY

Labai graži ir veganams draugiška kavinė, meniu siūlanti daugybę patiekalų be glitimo. Tai ypač populiari vieta pusryčiams ir priešpiečiams. Man labai patiko!

#NERIZIKUOKITE

Kai restoranų, siūlančių maistą be glitimo, nėra, svarbiausia nerizikuoti ir rinktis saugų maistą. Valgykite šviežius vaisius, ant grotelių keptas daržoves ir baltyminį maistą, baltuosius ryžius be priedų. Maistas svarbus… Bet maistas – dar ne viskas, ypač kai esi tokioje puikioje vietoje kaip Balis. #MEGAUKITES