Patikimas glitimo identifikavimas

Pasaulio produktai Gyvenimas be glitimo

Maistas, turintis glitimo, privalo būti aiškiai pažymėtas.

Asmenims, sergantiems celiakija ir turintiems jautrumą glitimui bei kviečiams, ypač svarbu atkreipti dėmesį į glitimo kiekio ženklinimą perkant maisto produktus.

Glitimo ženklinimo reikalavimai

2005 m. lapkričio 14 d. alergenus, esančius maisto produktuose, įskaitant „grūdus, kuriuose yra glitimo, ir iš jų pagamintus produktus“, būtina nurodyti ant pakuotės, jei jie yra produkto sudedamoji dalis, neatsižvelgiant į jų formą ar tūrį.   Norėdami pamatyti grūdų, kuriuose yra glitimo, apžvalgą, skaitykite straipsnį apie glitimą.

Iš kviečių gaminamiems saldikliams, tokiems kaip gliukozės sirupas, dekstrozė ar maltodekstrinas, ši ženklinimo direktyva netaikoma, nes šiuose produktuose nerandama glitimo.

Informacija apie alergenus dabar taip pat turi būti pateikiama prie nesupakuotų prekių. Informacija gali būti pateikiama raštu, elektroniškai arba žodžiu. Kai naudojamas žodinis formatas, paprašius taip pat turi būti prieinami rašytiniai dokumentai.

Maistas yra apibrėžiamas kaip beglitiminis, jei jo kilograme yra mažiau kaip 20 mg glitimo (= 20 ppm). Gamintojai ant pakuotės taip pat gali pateikti perbrauktos kviečio varpos simbolį („Perbrauktas grūdas“, angl. Crossed Grain), kurį suteikia celiakijos asociacijos.

Patarimai perkant beglitiminį maistą

  • Paprasčiausias būdas identifikuoti produktus be glitimo – ant pakuotės priekio ieškokite žodžio „be glitimo“, kuris idealiu atveju dar lydimas perbraukto kviečio varpos simbolio („Crossed Grain“).
  • Jei nežinote, koks ingredientas yra ingredientų sąraše, geriau palikti produktą ant lentynos.
  • Jei etiketėje yra žodis „krakmolas“ arba „modifikuotas krakmolas“, tai reiškia krakmolą be glitimo. Krakmolas, kuriame yra glitimo, turi būti atitinkamai nurodytas etiketėje.

Esate gydytojas arba mitybos specialistas? Detalesnės informacijos apie glitimą galite rasti platformoje Dr. Schär Institute, skirtoje ekspertams, besidomintiems glitimo netoleravimu ir beglitimine dieta.

IMPRONTA E PRIVACY COOKIES SITEMAP IMPRINT & PRIVACY COOKIES SITEMAP