Schär | glutenfree Products - Įvairių glitimo netoleravimo tipų apžvalga

Įvairių glitimo netoleravimo tipų apžvalga

Pasaulio produktai Kiti su glitimu susiję sutrikimai

Dėl skirtingų sutrikimų ir netoleravimo, vis daugiau žmonių pašalina iš dietos glitimą. Glitimas yra natūralus baltymas, esantis grūduose, tokiuose kaip kviečiai, miežiai, speltos, rugiai, kamutas ir kvietrugiai.

Žemiau pateiktame sąraše pateikiama įvairių glitimo netoleravimo rūšių apžvalga:

Celiakija yra autoimuninis sutrikimas. Žmonėms, turintiems genetinę polinkį, glitimo vartojimas, net ir nedideliais kiekiais, sukelia lėtinį uždegimą ir žarnyno virpėjimo atrofiją. Laikantis griežtos dietos be glitimo, palengvinant celiakijos simptomus.

Daugybė tyrimų parodė, kad jautrumas glitimui ir kviečiams yra susijęs su padidėjusiu jautrumu glitimui ar tam tikroms kviečių sudėtinėms dalims, kai individui nėra diagnozuojama celiakija ar alergija kviečiams. Jautrumas glitimui ir kviečiams gali sukelti tokius simptomus kaip galvos skausmas, pykinimas, virškinimo sutrikimas, nuovargis, raumenų skausmas ir daugybė kitų nusiskundimų. Šie simptomai vėl gali išnykti, jei pacientas tam tikrą laiką laikosi dietos be glitimo.

Žmonėms, alergiškiems kviečiams imuninė sistema pernelyg stipriai reaguoja į kviečių baltymų komponentus, kurie įprastai yra visiškai nekenksmingi. Alergija dažniausiai pasireiškia odos ir viršutinių kvėpavimo takų reakcijomis. Gydymas apima griežtą dietos be kviečių laikymąsi.

Dirgliosios žarnos sindromas (DŽS) yra dažnas virškinimo trakto sutrikimas. Tipiški DŽS simptomai yra pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas ir pilvo skausmas; jie gali smarkiai pakenkti gyvenimo kokybei. Tačiau prieš diagnozuojant DŽS turėtų būti atmestos tokios priežastys kaip celiakija, jautrumas glitimui ir kviečiams ar kitos rūšies netoleravimas.