Schär | glutenfree Products - Alergija pienui ir laktozės netoleravimas

Alergija pienui ir laktozės netoleravimas

Pasaulio produktai Kiti su glitimu susiję sutrikimai

Sąvokos „alergija pienui“ ir „laktozės netoleravimas“ dažnai painiojamos arba vartojamos sinonimiškai. Tačiau yra svarbių skirtumų, turinčių įtakos dienos racionui.

Daugelis žmonių turi problemų dėl pieno ir pieno produktų. Svarbu atskirti alergiją pienui ir laktozės netoleravimą.

Kas yra alergija pienui?

Suaugusiųjų alergija pienui yra labai reta, tačiau tai viena iš labiausiai paplitusių kūdikių ir vaikų alergijų. Alerginę reakciją sukelia pieno baltymai. Išgėrus pieno produktų, simptomai atsiranda labai greitai. Be viduriavimo ir pilvo pūtimo, būdingi simptomai yra niežtintis odos bėrimas, astma, netipinis dermatitas ir, kraštutiniais atvejais, anafilaksinis šokas, kuris gali sukelti širdies sustojimą. Daugeliu atvejų vaikai išauga iš alergijos iki dešimties metų amžiaus.

Dieta dėl alergijos pienui

Asmenys, turintys alergiją pienui, turi visiškai vengti pieno ir pieno produktų. Šiandien yra daugybė augalų pagrindu pagamintų gyvulinio pieno, grietinėlės, jogurto ir sūrio pakaitalų. Pieno produktai be laktozės netinka žmonėms, turintiems alergiją pienui.

Kas yra laktozės netoleravimas?

 

Jei alergiją pienui sukelia baltymai, laktozė yra atsakinga už simptomus žmonėms, kurie netoleruoja laktozės. Fermento laktazės arba išvis nėra, arba organizmas pagamina jo per mažai. Dėl to kūnas nesugeba perdirbti piene esančios laktozės. Be laktazės laktozė lieka nesuvirškinta ir žarnyne skatina bakterijų vystymąsi. Tipiški laktozės netoleravimo požymiai yra per didelis troškulys, taip pat su virškinimu susijusios problemos, tokios kaip viduriavimas, pilvo pūtimas ir pilvo skausmas išgėrus pieno ir pieno produktų.

Dieta dėl laktozės netoleravimo

Priešingai nei žmonės, alergiški pienui, laktozės netoleruojantys žmonės gali lengvai pasirinkti pieno produktus be laktozės, kurių asortimentas dabar yra platus. Taip pat gerai toleruojami daugelis pieno produktų, pavyzdžiui, kietasis sūris, nes šiuose produktuose laktozė jau natūraliai suskaidyta.

Mėgavimasis valgiu be laktozės ir glitimo

Norėdami padidinti jūsų valgymo malonumą, „Schär“ taip pat siūlo platų produktų, kurių sudėtyje nėra laktozės ir glitimo, pasirinkimą. Daugeliui žmonių, netoleruojančių glitimo, kasdien sunku laikytis sveikos ir įvairios gero skonio dietos. Daugybė „Schär“ duonos ir bandelių, miltų, tešlos, užkandžių, sausainių ir saldainių, taip pat „Pizza Margherita“ yra be glitimo ir laktozės ir pažada suteikti neribotą malonumą. Čia rasite „Schär“ gaminių, kuriuose nėra laktozės ir glitimo apžvalgą.