Schär | glutenfree Products - Sportas be glitimo?  Taip, tai įmanoma!

Sportas be glitimo? Taip, tai įmanoma!

Pasaulio produktai Gyvenimas be glitimo

Sportas ir mityba be glitimo – ar tai suderinama? Žinoma! Glitimo netoleruojantiems žmonėms nereikia atsisakyti fizinio aktyvumo, juolab kad sportas apskritai turi teigiamą poveikį sveikatai ir gerai savijautai. Šiuo atveju svarbiausias dalykas – tinkamai subalansuota mityba.

 

Pagrindinis iššūkis, su kuriuo susiduria aktyvų gyvenimo būdą mėgstantys žmonės, tai poreikis organizmui suteikti pakankamą energijos kiekį, reikalingą treniruotėms. Atsisakius kai kurių maisto produktų, o netoleruojant glitimo atsisakoma gana daug produktų – tradicinės duonos, grūdų, miltų, saldumynų, pieno produktų ir kai kurių gėrimų – būtina pasirūpinti, kad visas reikiamas maisto medžiagas organizmas gautų iš kitų valgių. Tinkamas baltymų, angliavandenių ir riebalų kiekis yra labai svarbus, kad sportuojančio žmogaus organizmas tinkamai funkcionuotų ir nekiltų sveikatos problemų. Tinkama mityba taip pat turi įtakos organizmo būklei, vadinasi, ir sporto rezultatams.

Svarbiausia – saugumas

Celiakija sergantys ar glitimo netoleruojantys sporto mėgėjai turi ypač atidžiai rinktis maisto produktus. Net mažiausi glitimo pėdsakai gali sukelti nemalonius, o aktyviai sportuojančių žmonių atveju kartais net ir sveikatai pavojingus simptomus. Verta pasitikėti prekių ženklais, kurie specializuojasi maisto be glitimo gamyboje. Tuomet nekils jokių abejonių, kad maisto produktuose galėjo atsirasti glitimo todėl, kad jie, pavyzdžiui, gaminami toje pačioje gamykloje, kaip ir tradicinis glitimo turintis maistas. „Schär“ suteikia 100 proc. garantiją, kad taip neatsitiks. Didelis ir įvairus maisto produktų asortimentas sėkmingai pakeis įprastus produktus su glitimu tiems, kurie intensyviai sportuoja, bet negali vartoti glitimo.

 

Angliavandeniai ir ne tik

Siekiant gerų sporto rezultatų, ypač svarbu vartoti tinkamą angliavandenių kiekį. Jie taip pat skatina anabolinį efektą turinčio insulino gamybą, kuris turi antikatabolinį (t. y. hidrataciją skatinantį) poveikį. Sudėtiniai angliavandeniai taip pat yra atsakingi už raumenyse esančio glikogeno atkūrimą.

Iš mitybos pašalinus glitimą, organizmas gali gauti angliavandenius iš, tarkime, raugo duonos, pagamintos iš ryžių miltų. Tokia duona yra, pavyzdžiui, „Maestro Classic“. Perėjus prie mitybos be glitimo, visai nebūtina atsisakyti mėgstamų makaronų, kurie sportuojantiesiems suteikia ypač didelę energijos dozę. Tam puikiai tiks makaronai sraigteliai, pagaminti iš skrudintų sorų, arba paruošti vartoti patiekalai, tokie kaip lazanija su jautiena arba torteliniai su mėsa. Iš miltų be glitimo, pavyzdžiui, „Mehl-Farine“, paruošite mėgstamiausius daug angliavandenių turinčius koldūnus ir kitus patiekalus.

Savo racioną taip pat galite papildyti saugiais, produktais be glitimo, kurių lengvai galima įsigyti daugelyje parduotuvių: kruopomis (grikiais ar soromis), grūdų produktais (ryžiais, bolivinėmis balandomis, kukurūzais, grikiais, burnočių grūdais) bei vaisiais ir daržovėmis.

Puikus vitaminų ir skaidulų šaltinis bei skanus pusryčių produktas – „Schär“ pusryčių dribsniai be glitimo (kukurūzų dribsniai arba dribsniai su vaisiais). Jei jums reikia greitos energijos dozės, išbandykite „Quadritos“ – vaflius su juoduoju šokoladu be glitimo. Daržovės ir vaisiai, kurie turėtų būti kiekvieno žmogaus racione, taip pat yra puikus svarbiausių maisto medžiagų šaltinis.

 

Pasitarkite su dietologu!

Platus „Schär“ produktų be glitimo asortimentas padeda sporto mėgėjams sėkmingai pakeisti daugelį tradicinių produktų saugiais atitikmenimis. Tačiau nepamirškite pasikonsultuoti su specialistu. Intensyviai sportuojančių žmonių organizmas patiria dideles apkrovas ir įtampą, todėl ypač svarbu kartu su profesionaliu dietologu parengti mitybos planą ir tinkamai