Schär | glutenfree Products - Ar majonezas būna be glitimo?

Ar majonezas būna be glitimo?

Pasaulio produktai Citi

Ar majoneze yra glitimo? Visi pagrindiniai produktai, įeinantys į majonezo sudėtį, natūraliai yra be glitimo, tad klasikiniame naminiame majoneze glitimo nėra.

Tačiau ne visai taip yra su majonezu, kurio įsigyjame parduotuvėje. Gamintojai kartais į sudėtį deda tirštiklių, emulsiklių, stabilizatorių ir kitų priedų, kuriuose gali būti glitimo.
Be to, jei majonezas ar kuri nors jo sudedamoji dalis gaminama gamykloje, kurioje taip pat ruošiami kviečiai ar kiti glitimo turintys produktai, į majonezą glitimo gali patekti dėl kryžminės taršos. Rinkdamiesi majonezą, visuomet patikrinkite, ar ant jo yra ženklas, patvirtinantis, kad produktas yra be glitimo. Taip pat galite peržiūrėti sudedamųjų dalių sąrašą arba pasiteirauti gamintojo, ar produktas yra 100 proc. saugus celiakija sergantiems asmenims.
Dar vienas dalykas, į kurį turėtų atkreipti dėmesį sergantieji celiakija arba neceliakiniu jautrumu glitimui, yra kryžminės taršos pavojus, kuris gali kilti keliems asmenims naudojantis tuo pačiu indeliu majonezo. Jei esate jautrus glitimui, šaldytuve turėkite savo atskirą indelį majonezo ir susitarkite, kad kiti juo nesinaudos. Taip galėsite išvengti tikimybės, kad kas nors kitas užsiteps jūsų majonezo peiliu, ant kurio gali būti patekę glitimo. Kitas variantas – rinktis majonezą, kuris parduodamas išspaudžiamame butelyje.

Iš ko gaminamas majonezas?

Pagrindinės majonezo sudedamosios dalys yra kiaušiniai, aliejus, actas ir (arba) citrinų sultys, taip pat dedama šiek tiek prieskonių. Pirmiausia reikia sumaišyti kiaušinius ir aliejų, tada įpilti rūgšties, t. y. acto arba citrinų sulčių. Majonezą tinka pagardinti druska, pipirais, cukrumi, garstyčiomis, garstyčių ir salierų sėklomis. Aliejų geriausia naudoti švelnaus skonio, pavyzdžiui, saulėgrąžų, nes stipresnio skonio aliejai, tokie kaip alyvuogių aliejus, gali užgožti majonezo skonį. Netinka miežių salyklo actas, nes jame yra glitimo.

Kaip pasigaminti majonezą namuose

Jei norite būti tikri, kad valgysite majonezą be glitimo, pasigaminkite jį patys! Kviečiame išbandyti mūsų puikų majonezo be glitimo receptą.

Sudėtis:
1 kiaušinis
1 šaukštas acto
1 šaukštelis druskos
240 ml aliejaus – geriausiai tinka švelnaus skonio aliejus, pavyzdžiui, saulėgrąžų
2 šaukšteliai citrinų sulčių
Prieskoniai – puikiai tinka pipirai, cukrus, garstyčios, garstyčių ir salierų sėklos
Gaminimas:
• Į virtuvinio kombaino indą įmuškite kiaušinį ir maišykite 30 sekundžių.
• Supilkite actą, įberkite druskos ir plakite dar 30 sekundžių.
• Toliau maišykite ir po truputį, lėtai pilkite aliejų. Labai svarbu aliejaus nepilti per greitai, kad jis tinkamai sutirštėtų.
• Kai majonezo tekstūra taps tiršta, įpilkite citrinų sulčių ir suberkite likusius prieskonius. Štai ir viskas!
Pasigamintą majonezą supilkite į sandariai uždaromą indą ir galite laikyti šaldytuve iki dviejų savaičių.

Valgių su majonezu receptai

Su savo pačių pasigamintu majonezu galite paruošti gardžių patiekalų.

Svogūnų žiedai su aitraus skonio majonezu

Majonezą pagardinkite trupučiu aitriųjų paprikų padažo ir skanaukite su mūsų traškiais svogūnų žiedais be glitimo, paruoštais su duona „Schär Mix Bread“ ir džiūvėsėliais „Paniermehl Breadcrumbs“.

Krevečių skrebučiai

Šiaurės šalių klasika be glitimo. Krevečių skrebučiams puikiai tinka mūsų „Surdegsbröd“ riekutės. Ant jų užpilkite majonezo ir uždėkite sultingų krevečių bei virtų kiaušinių griežinėlių. Dieviška.

Dešrainiai

Majonezas – įprastas šio klasikinio amerikietiško valgio partneris. Pagal mūsų rekomendacijas išsikepkite dešrainių bandelių be glitimo. Į jų vidų dėkite dešrelę, paskaninkite keptais svogūnais ir majonezu. Skanaus!